Optymalizacja stron www:

Optymalizacja stron www Poznań

Optymalizacja stron www (ang. Search Engine Optimalization) to metoda pozwalająca w dłuższym okresie czasu na osiągnięcie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania Google, w stosunku do stron internetowych niezoptymalizowanych. Na czym dokładnie polega optymalizacja? Przede wszystkim na przejrzystym kodzie umożliwiającym robotom wyszukiwarek prawidłową, jak najbardziej trafną indeksację strony internetowej. Istnieje wiele sprawdzonych technik/metod optymalizacji kodu wpływających na jej wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Postaram się w na początku skupić na najważniejszych z nich dotyczących samego kodu stron.

Znacznik meta DESCRIPTION

Znacznik bardziej istotny z punkt widzenia ludzkiego niż przez roboty, ale również i przez nie brany pod uwagę. Należy znacznik meta description traktować jak „tablicę reklamową” naszej strony. To w tym miejscu należy stworzyć opis zachęcający użytkowników sieci do odwiedzenia naszej witryny. Należy pamiętać aby długość tego znacznik nie przekraczała 160 znaków.

Znacznik TITLE

Bardzo ważny znacznik brany pod uwagę przez roboty wyszukiwarki Google. Powinniśmy w nim umieścić najważniejsze słowa kluczowe na , które zamierzamy się pozycjonować. Należy pamiętać aby długość tego znacznika nie przekraczała 70 znaków – powyżej tej wielkość robot wyszukiwarki ignoruje kolejne znaki.

Znaczniki H1,H2,H3

Znaczniki te należy zastosować przy słowach kluczowych na które zamierzamy się pozycjonować. Należy pamiętać aby nie nadużywać tych znaczników – dobrą metodą jest użycie jeden raz znacznika dla danego słowa kluczowego. Samych znaczników h1, h2 nie powinno być więcej na jednej stronie niż 10.

Znacznik STRONG

Tak samo jak w przypadku znaczników h1, znacznik strong wykorzystujemy do podkreślenia najistotniejszych słów kluczowych. Również nie należy nad używać zbytnio znacznika strong. Dobrą praktyką jest wykorzystywanie go na tyle dużo aby strona nie straciła nic na swojej stronie wizualnej

Sprawdź również: